jak naučit psa povely v dogdancingu??

21. července 2009 v 22:47 | Labi |  dogdancing
Otočka se psem:
Pes se otáčí kolem své osy na levou,nebo pravou stranu.Pohybuje se přitom v blízkosti psovoda,nebo provádí tento prvek v libovolné vzdálenosti od něj.
Nácvik:
Do ruky si vemem hračku nebo pamlsek a stoupneme si čelem k psovi.Ukaážeme mu předmět v ruce a pohybem paže obkroužíme kelom psa oblouk.Ruku držíme co nejníže u země a co nejblíže u čumáku psa.Pokud je ruka příliž vysoko pes otáčí pouze hlavou a ne tělem.Zároven při pohybu ruky opakujeme slovní povel pro daný cvik !!!

Obíhání:
Pes obíhá v tempu hudby okolo psovoda nebo rekvizity.
Možnosti provedení cviku:
-psovod se otáčí na místě a pes jej stejným směrem obíhá
-psovod se otáčí na místě jedním směrem a pes jej obíhá protisměrem
-psovod se nepohybuje a pes jej samostatně obíhá
-pes obíhá okolo rekvizity
-pes obíhá pouze kolem určité části těla psovoda
Nácvik:
Stoupneme si vedle psa a otáčíme se pomalu kolem své osy.Hračku,nebo pamlsek držímě v ruce a psovi ji nabízíme.Pokud projeví zájem,lákámě ho se slovy-okolo,kolem apod. k pohybu vedle nás.Pokud pes již ochotně následuje naši pomůcku,přestaneme se otáčet a jen si ji přendaváme z ruky do ruky.Přitom opakujeme povel.Nácvik obíhání můžeme provádět i na vodítku.

Couvání psa:
Pes couvá minimálně 3 metry určitým směrem.
Možnosti:
-vedle psovoda
-před psovodem
-směrem k psovodovi
-nebo rekvizity v kruzích
Nácvik:
Stoupneme si proti psovodovi a s povelem ,,couvej" vykročíme velmi pomali proti němu.Pokud pes začne vybočovat,ihned se zastavíme a srovnáme ho.Při nácviku nám taky mohou pomoci hůlky,které představují naše prodloužené ruce.Jimi se můžeme při vybočování jemně dotknout boků psa.
Nácvik couvání psa směrem k psovodovi:
Rozkročíme se nad stojícím psem a v předklonu mu dáme před čumák hračku nebo pamlsek.S povelem zatlačíme psa dozadu a zároven s ním také couvneme.Dbáme na to,aby pes stále zůstával mezi našima nohama.Po čase stačí psa správně nasměrovat a dát povel.Pes by mě samostatně couvat mezi naše nohy z jakékoliv vzdálenosti.

Chůze u nohy:
Pes se pohybuje v těsné blízkosti u levé a pravé nohy psovoda.

Chůze bokem:
Pes a psovod provádí společně úkroky na levou,nebo pravou stranu.Pes kříží přední nohy přes sebe a totéž dělají i zadní nohy.U krátkonohých plemen překřížení nohou není fyzicky možné.Tam porotě postačí zřetelný směr těla psa.Důležité je,aby jeho zadní část nezaostávala za přední.Psovod se pohybuje vedle psa,čelem nebo zády k němu.Pozor !Chůze bokem není povinná,pokud pes předvede bezchybnou chůzi u levé i pravé nohy psovoda.
Tanec na dálku :
Pes předvene libovolný prvek na dálku min. 3 metry od psovoda.Za ,,tanec na dálku"není považováno pouhé odložení,nebo vyslání psa do této vzdálenosti,ale pes tam musí předvéct např.sed,leh,podání packy,sud apod.Fantazii se meze nekladou.
PŘEJU HOOOODNĚ TRĚLIVOSTI !!!!!

já sama mám s koudou co na prácu ale sme šikulky de nám to :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama