petice proti ZABÍJENÍ zvířat pro KOŽICH!!!

21. července 2009 v 23:15 | Labi |  !!!!!STOP TÝRÁNÍ!!!!!
" alt="[pomipo.blog.cz]"]

Pomoz kožešinovým zvířatům a podepiš celosvětovou petici, kterou připravila koalice Fur Free Alliance v rámci projektu Fur Free Retailer (Obchod bez kožešin). Podpisem petice podpoříš obchody bez kožešin!

Používání kožešin v módě je velmi kruté. Zvířata, jejichž kožešina se používá, pocházejí buďto z faremních chovů nebo jsou odchycena prostřednictvím pastí ve volné přírodě. Zvířata chovaná na farmách jsou nucena strávit celý svůj život v nevyhovujících podmínkách a poté jsou zabita bolestivými metodami, jejichž hlavním účelem je nepoškodit kožešinu zvířete (například zabití plynem, zlomení vazu, elektrickým proudem; v některých případech dochází i ke stahování kůže z ještě živých zvířat). Co se týče zvířat odchycených ve volné přírodě, ta mohou po chycení do pasti či oka trpět nesnesitelnou bolestí a pomalu umírat i po několik dní (často až do doby, než zemřou hlady). Pokud jsou ještě naživu, když je lovec konečně najde, bývají zastřelena nebo ubita k smrti ranami do hlavy. Do pastí lovců se však chytají i další nechtěná zvířata včetně ptáků, ohrožených druhů a domácích psů a koček.
Obchodníci mají možnost volby, když se rozhodují o tom, jakým zbožím zásobit svůj sklad. Bohužel ne všichni přiznávají, že prodejem kožešin se přímo podílejí na krutém a zbytném kožešinovém průmyslu.
Obchodníci většinou vědí (tuší), že žádné produkty z kožešiny nejsou vyráběny soucitně.
Odpovědní spotřebitelé jako vy, mohou pomoci jednak tím způsobem, že odmítnou nakupovat v prodejnách, kde se kožešiny či výrobky z ní prodávají, jednak tak, že budou obchodníky povzbuzovat k přistoupení do mezinárodního programu Obchod bez kožešin - Fur Free Retailer (tedy písemně se přihlásí k myšlence bezkožešinové politiky).
Program Obchod bez kožešin (Fur Free Retailer) byl iniciován Fur Free Alliance, mezinárodní koalicí sdružující více než 30 organizací na ochranu práv (nejen) kožešinových zvířat z celého světa.
Přidejte se prosím k nám a pomozte nám přesvědčit obchodníky, aby se postavili proti kožešinové módě. Podepište prosím petici na http://www.furfreeshopping.com/f_petition.php.

Přeložený text petice

Vážení obchodníci,
Vaším rozhodnutím neprodávat kožešiny či výrobky z ní můžete napomoci k ukončení utrpení milionů zvířat, která jsou kvůli své kožešině chována v naprosto nevyhovujících podmínkách a zabíjena nehumánními metodami. Jakožto odpovědný/á spotřebitel/-ka, podporuji obchodníky, kteří se staví proti krutému zacházení se zvířaty a kteří odmítají prodávat kožešiny nebo výrobky obsahující kožešiny. Podporuji obchodníky, kteří se rozhodli přijmout "bezkožešinovou politiku" a připojili se k mezinárodnímu programu Obchod bez kožešin - www.obchodbezkozesin.cz (Fur Free Retailer - www.furfreeretailer.com).
Podpis
[Jméno] [Stát] [E-mail]

SOURCE:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama