Jak připevnit napáječku v Akváriu

3. prosince 2010 v 18:01 | Kouda & Ellí |  morčátka
Táákže.. protože jsem sama přemíslela jak mám připevnit napáječku Semulce do akvárka tak dám pár typů (jeden z nic je můj nápad nikde sem ho nenešla.)

Začneme tím mým.


Protože sem už nemohla vydržet jak Semule furt stoupala do misky s vodou a já měla koupenou napáječku a potřebovala jsem jí ju tam dát a s ní i solnej kamen a minerální kamen vymyslela jsem si to po svým protože ostatní typy se mě moc nezdály.

Měla sem po ruce pletivo, protože jsem jí dělala venkovní výběh a 'výko' na vršek akvária.Řekla jsem si že bych mohla napáječku připevnit tímto způsobem.Ustříhla jsem kousek pletiva (můžete mít kolik chcete, buď až na zem akvárka nebo třeba jenom do půlky, ale konce bych radši prelepila protože se to může zakroutit a morčátko se může zranit),vzala sem pár drátků, připevnila jeden níž a jeden víš (nad sebe) a připla pletivo nahoře kolíčkama (komu nevyhovují kolíčky kvůli výku, na začátku jsem měla přivázanej drátek na konci pletiva a na druhým konci zavěšenej nějakej těžkem předmět) pak jsem dala napáječku tak že vrchní drátek přidržoval 'lahvičku' s vodou a spodní jakoby podepíral (u zašroubování) tu tyčinku.

Tak byl můj problém  s napáječkou vyřešen, používám to dodnes a sem naprosto spokojená.Pletivo mě zatim drží ani se neoddaluje od skla takže si Sami nemůže nic udělat.
Pletivo musíte hlavně zastříhnout aby tam nebyl žádný hrot! 

claudia-labi.blog.cz
claudia-labi.blog.cz


claudia-labi.blog.cz


Pak dám pár nápadů z internetu.

Toto domácí řešení držáku na pítko pro morčata ocení především teraristé, ale dá se uplatnit i v kleci nebo bedýnce. Je složeno ze tří základních dílů které jsou zezadu spojeny samořeznými šoubky (jejich hlavy jsou zabroušeny z důvodu škrtání o sklo).
Příchycení jsem udělal pomocí dvou skobiček které jsou našroubovány jak ze zadu tak z boku aby morče nemohlo lomcovat s celým držákem. Rohy jsou pobyty plechem aby morče neokusovalo dřevo.
↑ hlodavec-morce.blog.cz (to je na mě moc složitý :D)

Vezmete tu trubku a ustříhnete z ní tenký pruh, skoro až k druhému kraji. Takhle upravenou trubku pak přilepíte nebo nějak jinak připevníte do akvárka. Napáječku pak stačí dovnitř jenom zasunout.

Trubku můžete použít i přesně naopak, pak je ale lepší to dole něčím podlepit

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Betynka a Madét Betynka a Madét | Web | 3. prosince 2010 v 19:05 | Reagovat

Nemocná jo :-/?no to možná budu tky ;/ děkuju moc jemu to sluší všude ;-)... když se budeš stěhovat tak se mi ozvi ;-) :-)
p.s. moc hezkej dess :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama